Kupujemy kołdrę – co trzeba wiedzieć?

0
802
Kupujemy kołdrę

Jeśli chcemy sobie zapewnić zdrowy i komfortowy sen, w większości przypadków skupiamy się na tym, jakie łóżko kupić, czy też, jaki będzie do niego najlepszy materac. To prawda, te dwa elementy mają kolosalne znaczenie dla jakości snu, lecz wcale nie mniejsze ma to, jakiego rodzaju będzie pierzyna, którą się na łóżku przykryjemy. Co trzeba wiedzieć o tym elemencie, aby wybrać go możliwie jak najlepiej?

Czym powinna charakteryzować się dobra pierzyna?

Wybieranie dobrej kołdry warto zacząć od zupełnych podstaw. Łatwo bowiem popełnić błąd i np. przeglądać grube kołdry z puchu, szukając czego na lato. Od czego zatem należy zacząć kupowanie dobrej kołdry?Najważniejszą sprawą jest to, aby dopasować ją do aktualnej pory roku. Powszechnie wiadomo, że w lecie lepiej sprawdzają się modele nieco cieńsze, dlatego też polecane są kołdry z pierza. Jeśli natomiast nadchodzi zima, poleca się wybranie nieco grubszej wersji, czyli kołdry z puchu.Innego typu ważną sprawą jest także to, jaka będzie waga danej pierzyny. Pamiętać bowiem trzeba o tym, że nie powinna ona ważyć więcej niż 3 kilogramy. Duże znaczenie ma tu także jej rozmiar, ponieważ kupienie zbyt małej dla dwóch osób będzie tak samo dużą niedogodnością, jak kupienie dużej wersji dla jednej.

Jaki rodzaj pierzyny wybrać?

Innego typu bardzo ważną cechą podczas wybierania kołdry jest to, czy będzie ona zapewniała dobrą przewiewność oraz co bardzo ważne skuteczne odprowadzanie potu, dzięki czemu nie będzie doprowadzała np. do podrażnień skóry. Najważniejszym wpływającym na te cechy czynnikiem jest oczywiście to, jakie będzie wypełnienie danej kołdry. Jakie są zatem rodzaje na rynku?Zdecydowanie najpopularniejszą wersją są kołdry z pierza. Są naturalne, ekologiczne, a także lekkie i przyjemne w dotyku. Co prawda są one nieco cięższe niż inne dostępne na rynku wersje, a także ich właściwości termiczne mogłyby być lepsze, lecz mimo wszystko są to kołdry warte rozważenia. Innego typu bardzo ciekawym rodzajem kołdry, jest model silikonowy. Co prawda jest to wersja sztuczna, przez co wiele osób będzie uważało ją za gorszą, lecz nic bardziej mylnego. Jej najważniejszą zaletą jest fakt, że nie zbija się ona i nie rozpłaszcza, więc zawsze zachowuje swoje idealne właściwości. Co więcej, jest to również kołdra całkowicie antyalergiczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here