Mazury – Tysiąc jezior, jedno miejsce

0
1676
Tysiąc jezior, jedno miejsce

Warmińsko-mazurskie to województwo oferujące bardzo wiele turystom. Latem przyciąga żeglarzy, kajakarzy, windsurferów, nurków i wędkarzy, a zimą – amatorów wypraw psimi zaprzęgami, bojerowców oraz narciarzy, którzy mogą szaleć na stokach Pięknej Górze koło Gołdapi. Miłośników historii z pewnością przyciągną liczne zabytki, pozostawione przez Zakon Krzyżacki i Państwo Pruskie – zamki, zabytki sakralne, charakterystyczna architektura pruska. Wszystko to w otoczeniu pięknej przyrody, wzgórz, lasów i tysiąca jezior.

Letnią stolicą regionu są Mikołajki – gwarne, zatłoczone miasteczko składające się z kilku wąskich uliczek z rybackimi domkami, mariny i niezliczonej ilości pensjonatów, restauracyjek i tawern. W sezonie organizowane są tu regaty, a także pływający „Festiwal Szantowy Wioski Żeglarskiej”.
Latem w Giżycku odbywa się z kolei największy polski festiwal piosenki żeglarskiej „Szanty w Giżycku”. Mazury to także polska stolica muzyki country. Na wakacyjnym Pikniku Country w Mrągowie od 80 lat występują polskie i zagraniczne gwiazdy tego gatunku muzyki.
Wielkie Jeziora Mazurskie to najpopularniejszy w Polsce akwen żeglarstwa śródlądowego. Setki firm czarterowych, małych i dużych (posiadających w bazie kilkadziesiąt jachtów) oferują łodzie nawet dla najbardziej wymagających żeglarzy, nowoczesne i luksusowe jachty posiadające wszelkie udogodnienia i zbudowane zgodnie z najnowocześniejszymi trendami sztuki szkutniczej (Polska jest obecnie jednym z przodujących państw w Europie w dziedzinie produkcji jachtów śródlądowych). Na żeglarzy czeka piękny, zróżnicowany i wyposażony w doskonałe zaplecze Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, którego przepłynięcie wzdłuż zajmuje ponad 10 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here