Ostatnio często myślisz nad tym, jak wykonać konwersję pomiędzy normami ISO/DIN/PN? Co oznaczają poszczególne skróty? Jakie kroki są niezbędne, by konwersja była wykonana nie tylko szybko, ale także dokładnie?
ISO/DIN/PN – co to wszystko znaczy w praktyce?
Aktualnie coraz więcej osób kupuje dobrej jakości śruby (lub inne elementy) spełniające normy ISO/DIN/PN. Nie da się ukryć, że Polacy mają świadomość, że dzięki temu można sobie najnormalniej w świecie zagwarantować jakość na odpowiednim poziomie. Wszak takie elementy są wykonywane z odpowiednich materiałów. Posiadają stosowne cechy, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach (chociażby atmosferycznych). Co jednak oznaczają te skróty? Najbardziej popularne są oczywiście normy ISO. Za nie, na co dzień, odpowiada Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Ten podmiot zrzesza członków nie tylko z Europy (w skład wchodzi między innymi Polska), ale tak naprawdę z całego świata. Nie może zatem zaskakiwać, że normy ISO są traktowane jako globalne i mają oczywiście największe znaczenie. W naszym kraju stosuje się również standardy DIN. Sam skrót pochodzi od Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego. Co zaś oznaczają literki PN? To nic innego, jak Polskie Normy. Warto od razu zaznaczyć, że są one stosowane jedynie w przypadku naszego państwa. Nie można zatem powiedzieć, żeby były szczególnie uniwersalne…
Przeczytaj także: http://www.home-bazaar.pl/co-warto-wiedziec-o-srubach-z-lbem-grzybkowym-z-podsadzeniem/
Co zrobić, by dokonać konwersji?
Po co jest wykonywana generalnie konwersja pomiędzy normami ISO/DIN/PN? W takim celu, by obie strony transakcji dokładnie wiedziały, co jest przedmiotem umowy. Można napisać, że to taki klucz do odpowiedniej komunikacji w branży technicznej. Jak konwersja może być zrealizowana? Na samym początku warto wejść na stronę internetową stalmut.pl. Znajduje się tam bowiem wyszukiwarka, dzięki której to zadanie zostanie wykonane szybko i dokładnie. W odpowiednim polu musisz wpisać (albo wkleić) jedną z norm, którą znasz. To wystarczy, by poznać pozostałe. Chcesz kupić na przykład śruby z łbem młoteczkowym? Znasz tylko PN 82424? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat normy ustanowionej zaś przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny? W takiej sytuacji warto użyć powyższej wyszukiwarki. Dzięki temu będziesz wiedział, że te elementy złączne spełniają normę DIN 261… Coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie takich czynności. Na skutek tego nie ma bowiem żadnych nieporozumień na płaszczyźnie technicznej.