Czyszczenie, sterylizacja i dezynfekcja akcesoriów w salonie kosmetycznym

0
716

Salon kosmetyczny, studio tatuażu czy też zakład fryzjerski to tylko kilka przykładów gabinetów z kategorii beauty, które wymagają bardzo dokładnego czyszczenia, sterylizacji i dezynfekcji poszczególnych akcesoriów. Jest to niezwykle ważne zadanie ze względu na zdrowie klientów i higienę pracy. Po co zatem warto sięgnąć, aby jak najlepiej przeprowadzić cały proces czyszczenia?

Myjki ultradźwiękowe

Gdy nie można dotrzeć do zakamarka czy wąskiej szczeliny, albo umycie poszczególnych ząbków staje się bardzo czasochłonne, warto zdecydować się na zakup myjki ultradźwiękowej. Urządzenie to ma niewielkie rozmiary i doskonale nadaje się do czyszczenia mniejszych przedmiotów, które bez problemu mieszczą się w komorze czyszczącej. Idealnie sprawdzają się między innymi do oczyszczania takich akcesoriów jak grzebienie, nożyczki czy nawet wymienne końcówki służące do pracy z maszynką do strzyżenia.

Profesjonalne myjki ultradźwiękowe w sklepie internetowym activeshop.com.pl działają w taki sposób, iż w komorze czyszczącej umieszcza się wodę z płynem dezynfekującym, a następnie ustawia oczekiwaną długość pracy. Po włączeniu urządzenie emituje ultradźwięki, które poruszają wodą i powodują jej nieznaczne ogrzewanie. Jednocześnie, za sprawą charakterystycznych ruchów całego zbiornika, przypominających lekkie drżenie, woda łatwiej penetruje najgłębsze nawet przestrzenie akcesoriów, a brud szybciej odchodzi od ich powierzchni.

Autoklaw

Jednym z najbardziej znanych urządzeń do sterylizacji przedmiotów jest autoklaw. Sterylizacja odbywa się w nim za pomocą podwyższonej temperatury i odpowiednio dobranego ciśnienia. Dzięki temu usuwane są wszelkiego rodzaju drobnoustroje, takie jak wirusy, bakterie czy grzyby.

Profesjonalne autoklawy pozwalają na swobodną regulację temperatury pracy. Muszą być wyposażone w skuteczne filtry antybakteryjne, które sprawiają, że usunięte drobnoustroje są wyłapywane i nie są szkodliwe. Co równie ważne, zaawansowane systemy pracy i wiele różnych programów pozwala na idealne dopasowanie parametrów do konkretnych potrzeb i przedmiotów poddawanych sterylizacji.

Sterylizatory UV-C

Kolejnym rodzajem skutecznej sterylizacji jest wykorzystanie urządzeń, operujących zakresem światła UV-C. Jest ono niszczące dla drobnoustrojów takich jak bakterie, wirusy i grzyby, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywane do szybkiego ich usuwania. Wystarczy ustawić odpowiedni czas naświetlania i poddać działaniu promieniowania UV-C przedmioty, aby zostały przygotowane do kolejnego dnia pracy.

Preparaty do dezynfekcji

Ostatnia ważna czynność to dezynfekcja powierzchni, ale też rąk. W tym celu warto wykorzystać profesjonalne środki chemiczne, które usuwają drobnoustroje. Wystarczy przemyć nimi powierzchnię lub skórę, aby pozbyć się wszystkich bakterii czy wirusów. Dzięki temu zagwarantowane jest pełne bezpieczeństwo i najwyższa higiena pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here