Wszystko na temat przeszczepu włosów

0
978
Wszystko na temat przeszczepu włosów

Łysienie to bez wątpienia bardzo stresujący objaw wskazujący na to, że zdrowiem dzieje się coś niepokojącego. Nigdy nie należy lekceważyć wypadania włosów, łysienia. Gdy stan włosów martwi, warto umówić się do miejsca, jakim jest klinika przeszczepu włosów. Znajdziemy ją między innymi w Katowicach.

Transplantacja włosów Katowice

To właśnie w Katowicach znajduje się jedna z najbardziej nowoczesnych klinik, w których można poddać się zabiegowi przeszczepu włosów. Transplantacja włosów Katowice jest metodą leczenia polecaną między innymi wtedy, gdy cierpi się na łysienie plackowate. Przeszczep włosów Śląsk to metoda sprawdzona, efektywna i skuteczna. Trzeba jednak wcześniej przejść kwalifikację do zabiegu, która prowadzona jest przez trychologa.

Przeszczepy włosów Katowice

Na czym polega kwalifikacja do zabiegu? Aby trycholog ocenił, czy przeszczep włosów Śląsk da spodziewane efekty, musi dowiedzieć się, co jest powodem wypadania włosów. Dlatego też na konsultację trzeba zgłosić się z wynikami wielu badań. Podczas długiego wywiadu z pacjentem trycholog ocenia, czy może dać rekomendację do zabiegu. Ze względu na to, że za przeszczepy włosów Katowice płaci się z własnej kieszeni, to istotne. NFZ nie refunduje tej metody leczenia.

Przeszczep włosów Śląsk przebieg zabiegu

Jak przebiega transplantacja włosów? Cały zabieg trwa kilka godzin. W jego czasie ze skóry głowy pacjenta pobierane są tak zwane grafty. To cebulki włosów wraz z mieszkami oraz fragmentami skóry. Są one następnie przeszczepiane w te miejsca, gdzie na skórze głowy pacjenta znajdują się nagie placki skóry. Zabieg jest bardzo precyzyjny, wymaga zatem ogromnej wiedzy i umiejętności ze strony personelu. Pracownicy wspierają się doskonałymi, nowoczesnymi robotami medycznymi, które pomagają w pobieraniu graftów.

Efekty zabiegu i cena

Jakie są efekty zabiegu? Po kilku tygodniach pojawią się tak zwane baby hair, a zatem bardzo delikatny puszek. To najlepszy dowód, że zabieg się udał i przebiegł pomyślnie. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość, ponieważ przez wiele dni skóra głowy musi się goić. Wtedy nie zobaczy się żadnych efektów. Jeżeli chodzi o cenę, to zabieg kosztuje ponad 2000 zł. Wszystko zależy od tego, jak wiele graftów zostanie pobranych. Jest to indywidualna sprawa, związana ze stanem zdrowia pacjenta i obszarem na skórze głowy, na który trzeba przeszczepić grafty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here