Drobne akcesoria dla psów i kotów. Po jakie warto sięgnąć?

0
601

Dla naszych pupili zawsze chcemy jak najlepiej. Pragniemy im zapewnić dobre zdrowie, długie życie i szczęście. Aby było to możliwe, często sięgamy po wiele różnych akcesoriów, które pomagają nam w ich wychowaniu, codziennej pielęgnacji czy wspólnej zabawie. Po co zatem warto sięgnąć, mając psa lub kota?

Furminator dla wyczesania podszerstka

Zmiana okrywy włosowej przez psa lub kota może być naprawdę długim procesem – czasem wydaje się, że wręcz nieskończonym, jeśli mamy zwierzę z długim, gęstym włosem. Dlatego na sam początek warto zaopatrzyć się w Furminator, czyli specjalny “grzebyk” do wyczesywania podszerstka.

Furminator to produkt najwyższej jakości, mający modele dedykowane dla kotów i psów, dla ras małych i dużych, posiadających krótki i długi włos. Został skonstruowany tak, aby był w pełni bezpieczny dla zwierzęcia i nie drapał jego wrażliwej skóry. Jego zadaniem jest jedynie wyczesanie martwego podszerstka, który jeszcze nie wypadł. Przyspiesza więc proces linienia, ale też pozwala łatwiej utrzymać higienę w okresach poza linieniem. Co ważne, nie przycina ani nie wyczesuje wierzchniej okrywy włosowej.

Szczotki

Oprócz wyczesywania podszerstka należy również zadbać o zewnętrzną okrywę włosową. Do tego należy używać odpowiednich szczotek, dopasowanych do długości i gęstości sierści naszego pupila. Dzięki temu zawsze pozostanie ona piękna, gładka i lśniąca.

Za pomocą rozczesywania włosa można usunąć (a przede wszystkim wykryć) drobne kołtuny i splątane włosy. Ułatwia ono także sprawdzenie, czy na sierści lub skórze nie znalazły się jakieś niebezpieczne pasożyty. Dzięki temu możemy lepiej zadbać o zdrowie naszych zwierząt, a także zapewnić im piękny wygląd z czystą, lśniącą i gładką sierścią.

Cążki do pazurów

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia dla psów i kotów są cążki do pazurów. Pozwalają one na obcinanie tych, które urosną zbyt długie i grożą podrapaniem mebli lub podłogi. Cążki chronią psa przed przerostem pazurów, ułatwiają też kotu zwykłą higienę i utrzymanie ich w dobrym stanie.

Nowoczesne akcesoria przypominają zaokrąglone, specjalnie wyprofilowane nożyczki, które z łatwością obetną nawet najtwardsze pazury. Można je znaleźć w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu nie będzie trudności z dobraniem ich optymalnie do naszego zwierzęcia.

Środki higieny

Od czasu do czasu nasz pupil wymaga kąpieli. W przypadku kotów to zazwyczaj ostateczność, pojawiająca się dopiero wówczas, gdy zwierzak na coś zachoruje lub pojawią się u niego pasożyty, przez które musi wziąć kąpiel zdrowotną w specjalnym szamponie. 

Psy kąpiemy odrobinę częściej, zwłaszcza że zazwyczaj lepiej znoszą takie zabiegi niż koty. Bywa to konieczne przede wszystkim ze względu na ich częste przebywanie poza domem, które może skończyć się poważnym zabrudzeniem, zwłaszcza jeśli pies wytarza się w czymś, co ma nieprzyjemny zapach. Kąpiel służy wówczas nie tylko zdrowiu, ale i komfortowi właściciela.

Wśród środków higieny znajdują się także preparaty do czyszczenia zębów – specjalne pasty dla psów i kotów, które pomagają w usuwaniu płytki nazębnej. Zapewniają one zdrowie zębów, dziąseł i zapobiegają pojawieniu się nieprzyjemnej woni z pyska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here