Producent klocków i tarcz hamulcowych

0
617
Producent klocków i tarcz hamulcowych

Prędzej czy później, jako użytkownicy pojazdu, staniemy przed dylematem związanym z wymianą elementów układu hamulcowego. Klocki oraz tarcze hamulcowe sukcesywnie się zużywają i nie są niezniszczalne. Do wyboru będziemy mieć elementy pochodzące od rodzimych sprzedawców, czyli polskie klocki hamulcowe i tarcze, a także komponenty importowane. Które są lepszym wyborem? Jak dokonać sprawdzenia, czy dany producent części do samochodów ma dobre produkty? Wyjaśniamy to w poniższym artykule.

Klocki hamulcowe producent. Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę jakość materiałów, których producent używa do wytwarzania poszczególnych części. W dobie dzisiejszych możliwości informacje te są swobodnie dostępne w Internecie, w szczególności na oficjalnych witrynach online tych producentów. Drugą kwestią jest dostępność części: warto, aby producent był zweryfikowanym podmiotem, który stanowi gwarancję nieustannego dostępu do części. Nie chcielibyśmy, żeby przytrafiła nam się sytuacja, w której nie będziemy mogli znaleźć odpowiednika solidnej i dobrej tarczy hamulcowej. Trzecim aspektem są kwestie bezpieczeństwa. Producenci mogą informować swoich klientów o certyfikatach i atestach, jakie posiadają dane produkty. Jeśli komponent nie posiada takich informacji, to z dużą dozą pewności można przewidywać, że ich po prostu nie posiada.

Polskie klocki hamulcowe, czy może te z zagranicy?

Rodzimi producenci części motoryzacyjnych rosną w siłę. Czasy, w których każdy, choćby najmniejszy komponent, trzeba było sprowadzać z Zachodu – dawno minęły. Dziś produkcyjne zakłady motoryzacyjne w Polsce działają całkiem prężnie, dzięki czemu jako kierowcy mamy dostęp do dobrych i solidnych części samochodowych. Nie ma zatem potrzeby, jak było to jeszcze kilkanaście lat temu, by po zamienniki sięgać za granicę. Przykładem firmy, która całkiem dobrze radzi sobie na polskim rynku jest producent klocków i tarcz hamulcowych Breck. To krajowy producent części do układów hamulcowych. Z fabryki zlokalizowanej w Budzyniu wyjeżdżają polskie tarcze hamulcowe, klocki i inne elementy układu.

Co wiąże się z zakupem części spoza Polski?

Osoby, które zdecydują się na zamówienie części od producentów europejskich będą musiały liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania na przesyłkę. Części te są także droższe, wliczając w to konieczność opłacenia przesyłki kurierskiej. W cenie jest także usługa pakowania, magazynowania i przygotowania do wysyłki. W przypadku zamawiania i tak stosunkowo tanich klocków, wartość przesyłki może przekroczyć cenę samego produktu. Jeśli zaś sprowadzamy części spoza UE, należy również zorientować się co do procesu wwożenia towarów. W niektórych sytuacjach wymagane będzie pokrycie cła. Reasumując – dziś nie musimy już korzystać z producentów zagranicznych. Wspierając polski biznes, wspomagamy rozwój branży motoryzacyjnej w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here