Kiedy wymienić filtr przeciwpyłkowy?

0
522
Kiedy wymienić filtr przeciwpyłkowy

Większość samochodów posiada filtr przeciwpyłkowy. To ważny element układów wentylacji i klimatyzacji. Znany jest też jako filtr kabinowy. Wygląda on nieco jak harmonijka, składa się bowiem z wielu warstw materiałów. Są one odpowiedzialne za filtrowanie powietrza dostarczanego przez układy samochodu do wnętrza. Dobrej jakości filtr przeciwpyłkowy można dobrać do konkretnego pojazdu wybierając jedną ze świetnej jakości części Economy Parts.

Filtr należy także wymienić podczas okresowego przeglądu i odgrzybiania układu klimatyzacji.

Zalety dobrego filtra przeciwpyłkowego

Filtr przeciwpyłkowy przede wszystkim nie dopuszcza do przedostania się do kabiny niechcianych zanieczyszczeń. Szczególnie w miastach, w okresie zimowym, smog potrafi być prawdziwym utrapieniem. Podróżując samochodem, możemy uniknąć przedostawania się zanieczyszczeń do wnętrza pojazdu. Filtr przeciwpyłkowy powstrzyma przed dostaniem się do przestrzeni pasażerskiej również pleśni, grzybów oraz różnego rodzaju zarazków.

Dlaczego warto wymieniać regularnie filtr?

Zalecenia producentów samochodów oraz specyfikacja filtra przeciwpyłkowego mówią o potrzebie regularnej wymiany filtra przeciwpyłkowego. Niektóre części samochodowe mają wyraźny wpływ na sposób jazdy samochodu oraz pracę jego układów, czy silnika. W przypadku filtra kabinowego czasem trudno jest dostrzec jego zużycie. Wystarczy jednak przyjrzeć się z bliska wymienionej części. Filtr po użytkowaniu przez kilka miesięcy zwykle jest bardzo brudny. To oznacza, że zdał egzamin – zatrzymał niepożądane substancje, zanieczyszczenia i niechciane zapachy i należy wymienić go na nowy. Dzięki sprawnemu filtrowi przeciwpyłkowemu zanieczyszczenia nie dostają się do wnętrza pojazdu.

Kiedy wymieniać filtr?

Producenci zalecają wymianę filtra przeciwpyłkowego raz do roku lub co 15 tysięcy przejechanych kilometrów. W zależności od tego, co nastąpi jako pierwsze, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości filtr przeciwpyłkowy Economy Parts. Filtr można wymienić razem z innymi częściami serwisowymi – olejem, czy filtrami oleju i powietrza. Ich częstotliwość wymiany powinna pokrywać się z przydatnością filtra przeciwpyłkowego.

Częsta wymiana filtra przeciwpyłkowego zapewni zachowanie dobrej jakości powietrza w kabinie pojazdu. Gwarantuje to wysoki komfort podczas podróży. Filtr przeciwpyłkowy można w wielu samochodach wymienić samodzielnie, bez dużej wiedzy z zakresu mechaniki. Często znajduje się w okolicach schowka przed pasażerem, więc dostęp do niego nie jest znacznie utrudniony. Decydując się na samodzielną wymianę, można nieco zaoszczędzić. Wybierając części, warto skorzystać z rozwiązań cenionych przez klientów. Części zamienne Economy to optymalny stosunek ceny do jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here